Єврейський музей в Одесі проведе лекцію про випускників першого в Україні економічного вишу
![Одеське комерційне училище](/assets/cache_image/img2024/May2/43884179_900x0_333.jpg)
В Одеському єврейському музеї «Мігдаль-Шорашим» журналіст Олександр Галяс прочитає лекцію про яскравих вихованців Одеського Комерційного училища (ОКУ) імені Миколи Першого.
Це було фактично першим навчальним закладом економічного профілю в Україні.
Засновано на кошти одеських купців і працювало без жодної підтримки з бюджету. Ще одна унікальність ОКУ полягає в тому, що туди приймали хлопчаків різних віросповідань, через що три чверті учнів складали євреї.
За 55 років існування (1862-1917) з його стін вийшло майже 1800 випускників, чимало яких досягли значних успіхів не лише у комерції, але й політиці, науці, педагогиці, мистецтві і навіть лікарській справі.
Світовими «зірками» стали вихованці ОКУ: професор-економіст Саймон Літман, один із засновників івритської літератури Саул Черніховський, композитор-авангардист Артур Лур’є, не кажучи вже про Ісака Бабеля. Про них і про інших яскравих вихованців ОКУ розповість Олександр Галяс 30 травня о 18:00.
Запис за номером +380503923088. Розмір благодійного внеску на розсуд відвідувачів.