Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Жизнь общин09 Июля 2024, 15:16

На кейтані у Києві єврейські діти вчилися робити власні штетли

кейтана, київ
Фото надано організаторами

У Києві завершилася кейтана, участь у якій взяли 27 учасників AJT Junior — міжнародної мережі клубів з неформальної освіти для дітей з єврейським корінням, що працюють на базі єврейських центрів у 17 українських містах. Цей проєкт працює на базі єврейського центру «Халом».

кейтана, київ

Основною темою цьогорічного літнього табору для дітей були штетли — невеличкі єврейські поселення, що існували переважно у 19 столітті в країнах центральної та східної Європи.

Метою цьогорічної кейтани було познайомити дітей з поняттям «штетл»: як вони будувалися, які будівлі були обов’язковими та як були влаштовані, які відомі мешканці там народилися.

Ірина Юр’єва

Керівниця кейтани та програмна координаторка AJT Junior Україна

На учасників київського клубу Yahad чекали п’ять захоплюючих днів з єврейської історії та культури. Вони збудували власний штетл, меблі та мешканців, для якого вони також зробили власноруч з повітряного пластиліну. Також дітлахи відвідали центральну синагогу, де побачили Арон а-Кодеш, у якому зберігається біля 10 Сувоїв Тори, посиділи на троні нареченої, роздивилися «яд» та потримали її в руках.

хала

А ще діти взяли участь у веселому квесті за мотивом відомого телешоу «Форд Боярд», де їм довелося мати справу зі справжніми тарганами, вперше спробували помалювати свічками на майстер-класі, а на кулінарному майстер-класі вчилися готувати смачну ізраїльську шварму.

Чудовим завершенням літнього табору став традиційний Шабат, до якого учасники спекли хали й пригостили самотніх бабусь та дідусів.

Дякую за чудовий Шабат та неймовірний тиждень з Вами!

Олена Бондаренко

Мама одного з учасників кейтани

Цьогорічний літній табір для дітлахів з єврейським корінням пройшов не тільки весело, але й з користю. Адже, за словами організаторів, вони вперше поєднали неформальні активності з додатковими уроками з англійської та української й математики від проєкту «Джувскул».

Довідка:

Active Jewish Teens (AJT) Junior — це міжнародна мережа клубів з неформальної освіти для дітей 7-12 років, які мають активну позицію в єврейській громаді. Більше інформації можна знайти на сайті (клац).

Цдака — основа мира

Пожертвуйте на деятельность

Объединённой еврейской

общины Украины

Поддержать