Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Жизнь общин14 Ноября 2023, 11:48

Настав Рош Ходеш місяця Кіслев 5784

Рош Ходеш Кіслев
Хашмонійські коханіми (священики) позбавляють Єрусалимський Храм ідолопоклонницьких статуй, привезених грецькими гнобителями, і повторно очищають храмовий посуд, осквернений греками / Зображенння Facebook: The Temple Institute

Сьогодні, 14 листопада (з вечора вчора, 13 листопада) йде Рош Ходеш місяця Кіслев 5784 — початок нового місяця з єврейським календарем.

Якщо починати відлік від Нісана, то Кислев — це дев'ятий місяць, якщо починати відлік від Нісана, і третій — якщо рахувати від Тішрея.

Зазвичай єврейські місяці чергуються за тривалістю. Один складається з 29 днів, наступний — із 30, і так далі. Винятки становлять лише Кислев і попередній йому Хешван, які:

  • можуть обидва тривати 29 днів;
  • обидва тривати 30 днів;
  • тривати по 29 та 30 днів відповідно, що дозволяє не збивати порядок чергування.

Починаючи з наступного місяця Тевета чергування відновлюється.

Цьогоріч Кіслев триватиме 29 днів.

Великий Потоп закінчився 27 Кіслева. Перші краплі дощу, яким розпочався Великий Потоп за часів Ноаха, потрапили на землю 17 Хешвана, і з того моменту опади не припинялися протягом 40 днів. Зіставивши ці факти, можна зробити висновок, що більшість цього найвідомішого дощу в історії людства пролилася саме в Кислеві, і закінчився він 27-го числа.

24-го Кислева євреї почали добудовувати вже існуючий фундамент Храму, який вони збудували за правління царя Кіра.

Ханука, свято світла, починається ввечері перед 25-м Кіслєвом і закінчується 8 днями пізніше. А оскільки місяць не може тривати довше 30 днів, виходить, що Кіслев закінчується, а вогні Хануки і далі продовжують все яскравіше розгорятися щовечора і проливають все більше світла на довгі зимові сутінки.

У 19-й день цього місяця відзначається хасидський Новий рік на згадку про звільнення з в'язниці раббі Шнеура-Залмана, засновника ХаБаДу.

Подпишитесь на рассылку

Получайте самые важные еврейские новости каждую неделю