Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Политика21 Мая 2024, 12:08

Прем’єр Ізраїлю назвав новим антисемітизмом ордер на арешт, який хоче видати проти нього МКС

Біньямін Нетаньяху, Йоав Галант
Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху та міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант / Фото bloomberg.com

У своїх перших публічних коментарях щодо ордера на арешт, виданого проти нього головним прокурором Міжнародного кримінального суду, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що «абсурдний і фальшивий ордер прокурора в Гаазі спрямований не тільки проти прем’єр-міністра Ізраїлю, і міністра оборони, але проти всієї держави Ізраїль».

Це спрямовано проти солдатів ЦАХАЛу, які борються з найвищим героїзмом проти мерзенних вбивць ХАМАС.

Біньямін Нетаньяху

Головний прокурор Карім Хан насправді не видавав ордер, а тільки оголосив про свій намір вимагати від суду ордерів на арешт Нетаньяху та міністра оборони Йоава Галланта, а також трьох вищих лідерів ХАМАСу — Ях’ї Сінвара, Мохаммеда Дейфа та Ісмаїла Ханійє. Чи є достатньо доказів для видачі ордерів, визначать судді попереднього провадження.

З яким нахабством ви смієте порівнювати монстрів ХАМАС із солдатами ЦАХАЛу, найморальнішої армії у світі? З якою зухвалістю ви порівнюєте ХАМАС, який вбивав, палив, різав, ґвалтував і викрадав наших братів і сестер, з солдатами ЦАХАЛу, які ведуть справедливу війну, яка не має собі рівних, з неперевершеною мораллю?

Біньямін Нетаньяху

Нетаньяху сказав, що «з огидою» відкинув уявне порівняння Хана і сказав, що це приклад нового антисемітизму, який перемістився з кампусів коледжів до Гааги. Прем'єр-міністр пообіцяв ізраїльській громадськості, що МКС не завадить Ізраїлю повалити ХАМАС і досягти повної перемоги.

Наразі Міністерство закордонних справ бере участь у дипломатичному бліці, щоб попросити інші країни публічно засудити рішення Хана. У міністерстві переконані, що інші країни виступлять із заявами, подібними до тих, які вже надійшли від США, Чехії, Австрії та Великобританії.

Ізраїльські політики з усього спектру засудили оголошення МКС у понеділок, і 106 членів Кнесету підписали декларацію проти рішення Хана вимагати таких ордерів на арешт.

У декларації наголошується, що Ізраїль веде «справедливу війну проти злочинної терористичної організації» в рамках міжнародного права, а «обурливе порівняння» між ізраїльськими лідерами та лідерами ХАМАС «є незгладимим історичним злочином і явним проявом антисемітизму».

Подпишитесь на рассылку

Получайте самые важные еврейские новости каждую неделю