Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Общество10 Июля 2024, 13:27

Ізраїль запропонував прийняти на лікування онкохворих дітей із пошкодженої лікарні у Києві

охматдит, охматдет
Розбір завалів в "Охматдиті" / Фото Facebook: ДСНС України

Ізраїль повідомив Україні у вівторок, 9 липня, що готовий прийняти на лікування дітей з онкозахворюваннями з лікарні «Охматдит» у Києві, яка була пошкоджена 8 липня під час російського ракетного обстрілу.

Єрусалим чекає на відповідь від Києва. Якщо буде позитивна реакція, то маленьких пацієнтів, які опинилися без медичної допомоги через російську агресію, прийме лікарня «Шиба» (Тель а-Шомер). Число дітей, які надійдуть до Ізраїлю, залежить від їхнього стану та медичного висновку.

Пропозицію Україні передав посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський. Він зазначив, що посольство єврейської держави має тривалу історію співпраці з лікарнею «Охматдит»:

З початку війни (24 лютого 2022 року) до Ізраїлю на лікування було доставлено кількох дітей з онкологічними захворюваннями. Я вдячний лікарні «Шиба» за готовність допомогти. Ізраїль має образ держави з великим серцем.

Міхаель Бродський

8 липня 2024 року Росія завдала масованого удару по містах України: Київ, Кривий Ріг, Дніпро та Донецька область. У столиці атаки зазнала не лише лікарня «Охматдит», а й медична клініка в Шевченківському районі. У дитячій лікарні «Охматдит» під час вибуху перебувало 627 дітей.

Як повідомляли JewishNews раніше, посол Ізраїлю Міхаель Бродський та рабин Моше Асман одними з перших відреагували на обстріл лікарні та висловили співчуття і виявили готовність допомогти.

Подпишитесь на рассылку

Получайте самые важные еврейские новости каждую неделю