Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Общество10 Июля 2024, 11:01

30-й Гімел Тамуз: тисячі хасидів відзначили роковини відходу Любавицького Ребе у Нью-Йорку

30 йорцайт Ребе, Нью-Йорк, 770
Вид з дрона: учасники Гімел Тамуз біля всесвітньої штаб-квартири хасидського руху Хабад-Любавіч / Фото collive.com

У понеділок увечері, 3 Тамуза за єврейським календарем, хасиди ХаБаДу (Любавицького хасидського руху) у всьому світі відзначили тридцяту річницю від дня смерті глави руху, Сьомого Любавицького Ребе Менахема-Мендла Шнеєрсона.

30-й Йорцайт рабина Менахема-Мендла Шнеєрсона, широко відомого як Любавицький Ребе, є знаменною датою для руху Хабад-Любавич і єврейських громад по всьому світу. Він став сьомим і останнім Ребе династії Любавич, і його вплив сягнув далеко за межі громади ХаБаД і тільки розширився після його смерті 12 червня 1994 року (3 Тамуза 5754 року за єврейським календарем).

Біля резиденції Ребе на Істерн Парквей, 770 у Брукліні (Нью-Йорк, США), понад 7000 осіб зібралися для участі у зборах, присвячених цьому дню.

Учасники прослухали виступи рабинів та виконали традиційні хасидські наспіви. Їм також були показані архівні відеозаписи промов Любавицького Ребе та його зустрічей із різними відомими відвідувачами.

Також послідовники Любавицького Ребе Менахема-Мендла Шнеєрсона помолилися на його могилі (оелі).

Менахем-Мендл Шнеєрсон народився 1902 року в Миколаєві. У 1927 році він залишив СРСР разом із рабином Йосефом-Іцхаком Шнеєрсоном, своїм майбутнім тестем. Шість років по тому Шнеєрсон переїхав до Парижа, де здобув інженерну освіту в École spéciale des travaux publics, du bâtiment et de l'industrie (ESTP), а потім вступив до математичного відділення Сорбони.

Наприкінці 1940-х років раббі Шнеєрсон переселився до США. Після смерті тестя у 1951 році він прийняв на себе керівництво рухом ХаБаД. На посаді лідера руху Любавицький Ребе активно займався поширенням юдаїзму.

Вчення широко визнаного одним із найвпливовіших єврейських лідерів сучасності Ребе Менахема-Мендла Шнеерсона і сьогодні надихає та скеровує людей у ​​всьому світі. Його спадщина триває у роботі ХаБаДу та його численних посланців, відомих як «шлухім», які займаються єврейською освітою та просвітницькою діяльністю у десятках країн по всьому світу.

Його вчення про єврейський містицизм, його акцент на актах доброти та його бачення підготовки світу до ери прибуття Мошиаха продовжують надихати сотні тисяч послідовників та шанувальників.

Цдака — основа мира

Пожертвуйте на деятельность

Объединённой еврейской

общины Украины

Поддержать