Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Общество13 Ноября 2023, 20:17

80 років ліквідації Львівського гетто і Янівського концтабору: у Львові провели церемонію

Львівське гетто, Янівський концтабір, Голокост
Фото city-adm.lviv.ua

До 80-х роковин ліквідації Львівського гетто і Янівського концтабору у Львові відбувся меморіальний захід за участі міського голови Андрія Садового, представників єврейських організацій, громадськості та духовенства.

Львівське гетто, Янівський концтабір, Голокост

Було запалено свічки та покладено квіти до пам’ятника жертвам Львівського гетто, а також відбулася спільна поминальна молитва.

Львівське гетто, Янівський концтабір, Голокост

також відбулось покладання квітів до пам’ятного каменю на місці колишнього Янівського концтабору. А пізніше у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» розпочався концерт-молитва ансамблю єврейської пісні SHTRUDL-Band.

Захід організували Єврейська релігійна громада прогресивного іудаїзму «Тейва», Всеукраїнський єврейський благодійний фонд «Хесед-Ар'є» та Меморіальний музей «Територія Терору».

Львівське гетто, Янівський концтабір, Голокост

Львівське гетто було найбільшим на території СРСР і третім за величиною у Східній Європі. За два роки існування через гетто пройшли понад 136 тисяч євреїв. Життя у гетто було важким: поряд із терористичним акціями і погромами окупаційної влади, був голод і антисанітарія. У гетто не вистачало води та продуктів харчування, медичного забезпечення, житла. Офіційні норми постачання взимку 1941-1942 на одного дорослого становили: 700 гр. хліба на тиждень, 400 гр. муки та 100 гр. цукру на місяць.

Німці встановили тотальний контроль у гетто. Євреї не могли пересуватись вільно містом, користуватись майном, громадським транспортом, бувати у публічних місцях. Вони мали право покидати дільницю лише тоді, коли виходили на примусову працю у Янівський концтабір та в інші місця. Коли євреїв катували і розстрілювали, то у концтаборі на Янові оркестр з ув’язнених виконував мелодію «Танго смерті».

За даними дослідників, у Львівському гетто і Янівському концтаборі загинули понад 250 тисяч людей, хоча встановити точну цифру дуже складно.

Подпишитесь на рассылку

Получайте самые важные еврейские новости каждую неделю