Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Общество19 Июня 2024, 12:01

Героїнею обкладинки Vogue стала 102-річна вціліла у Голокост

Марго Фрідлендер, Vogue
Фото vogue.de

102-річна Марго Фрідлендер, що пережила Голокост, стала героїнею обкладинки нового номера німецької версії журналу Vogue, друкована версія якого вийде у вихідні.

Інтерв'ю з Фрідлендер вже опубліковано на сайті видання. У ньому вона розповіла про те, як пережила Катастрофу та прожила подальше життя у США та Німеччині.

Марго Бендхайм народилася 5 листопада 1921 року у Берліні. Їй було дванадцять років, коли Гітлер прийшов до влади. Її мати хотіла емігрувати, але батько, ветеран Першої світової війни, відмовився залишати країну. Після розлучення батьків вона та брат жили з матір'ю. У день запланованої втечі із країни нацисти заарештували 17-річного брата. Мати здалася нацистам сама, щоб бути поряд із сином. Про це Марго дізналася від сусідів. Вони ж передали дівчині записку з останнім побажанням матері: «Постарайся влаштувати своє життя». Через багато років Марго дізналася, що її матір і брат були вбиті в Освенцимі в перші тижні після депортації. Там загинув і батько.

Саму Марго Бендхайм депортували до концтабору Терезієнштадт у Чехословаччині. Там вона зустріла Адольфа Фрідлендера. Після звільнення з табору в 1945 році вони одружилися, переїхавши до Нью-Йорка. Після смерті чоловіка в 1977 році Марго записалася на курс письменників-початківців — так народилася книга «Постарайся влаштувати своє життя», в якій описані всі жахи Голокосту, які Фрідлендер тримала в пам'яті довгі роки. У 88 років вона повернулася до Берліна.

Останні десятиліття Марго Фрідлендер багато виступає публічно, розповідає про пережиті події, проводить лекції про антисемітизм у школах.

Подпишитесь на рассылку

Получайте самые важные еврейские новости каждую неделю