Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Общество02 Августа 2022, 13:12

Керівник проєкту відновлення Садгірської синагоги в Чернівцях розказав про допомогу ЗСУ

Михайло Крайс
Михайло Крайс / Фото wz.lviv.ua

Керівник проєкту відновлення Садгірської синагоги в Чернівцях Михайло Крайс розповів виданню «Високий Замок» про допомогу, яку йому вдається передавати Збройним силам України та наближати перемогу.

Так, його старший син записався у тероборону, а потім залучився до лав ЗСУ.

Коли почалася війна, перші думки були про синагогу:

Дружина почала бідкатися, що рашисти прийдуть і повністю знищать величезну сімейну бібліотеку... Я переживав за синагогу. Перша моя думка — скільки років і сил вкладено у синагогу, і одна ракета може зруйнувати все.

Але згодом заспокоївся, бо згадав пророцтво Ізраеля Фрідмана (засновника «садагурської династії», відомий як Ружинський цадик — прим. ред.) про Україну. Він сказав, що на цій землі буде війна, але також закликав усіх євреїв не зневірюватися, а будувати! Аж тоді я зрозумів, що все буде гаразд, і синагога буде стояти вічно

Михайло Крайс

Також допомога фронтові в Михайла Крайса почалася з першіх днів повномасштабного вторгнення: разом з сім’єю він відправляє на фронт ліки, гуманітарну допомогу, спорядження для військових.

Крім того, Михайлу Крайсу вдається залучати зв’язки за кордоном. Отримуючи від єврейської громади зі всього світу фінансову допомогу, він переправляє гроші на фронт. Також пан Крайс робить пожертви зі своїх гонорарів, які він отримує від участі в програмах на відомому єврейському радіо у Нью-Йорку.

На цьому радіо розповідаю світу правду про політичну та військову ситуацію в Україні, про те, як це відбивається на житті українських євреїв. Програми на цьому американському радіо веду мовою ідиш. Колись на ідиш розмовляли принаймні усі євреї Чернівців, а сьогодні цією мовою володіють одиниці.

Михайло Крайс

Цдака — основа мира

Пожертвуйте на деятельность

Объединённой еврейской

общины Украины

Поддержать