Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Общество10 Июля 2024, 17:04

На єврейському цвинтарі у Фастові навели лад

єврейське кладовище, єврейський цвинтар, фастів
Фото Facebook: ESJF European Jewish Cemeteries Initiative

Місцева громада прибрала єврейський цвинтар у Фастові (Київська область).

Про це повідомила Європейська ініціатива зі збереження єврейських кладовищ (ESJF), відзначивши, що охорона кладовищ не закінчується огородженням: регулярне очищення важливе для того, щоб підтримувати їх у чистоті та зберегти їх.

Вперше команда ESJF відвідала Фастівське єврейське кладовище у 2019 році. Пізніше того ж року вони повернулися, щоб встановити захисну огорожу навколо цього місця. Тепер кладовище регулярно прибирають у весняно-літні місяці.

Остання чистка відбулася наприкінці червня. Зараз цвинтар, де зберігається близько 500 надгробків, датованих з початку 20 століття до 1990-х років, чистий і доглянутий.

На території цвинтаря також є оель рабина Авраама а-Малаха, сина Маггіда з Межиріча, та Ізраїля Полоцкера, учень Баал Шем Това. Оель було збудовано в останнє десятиліття, після перенесення цих поховань зі старого, зруйнованого фастівського кладовища.

Команда ESJF висловива велику вдячність Фастівській єврейській громаді та її керівнику Жанні Волочаєвій за підтримку у збереженні цього важливого пам’ятника.

Цдака — основа мира

Пожертвуйте на деятельность

Объединённой еврейской

общины Украины

Поддержать