На місці колишньої синагоги в Черкасах планують побудувати торгово-офісну споруду
![синагога Тверського, черкаси](/assets/cache_image/img2024/May/Шевченка,_176!_900x0_9d3.jpg)
На місці колишньої синагоги в Черкасах планується будівництво торгово-офісної споруди.
Йдеться про будівлю на бульварі Шевченка, 178, де понад сотню років тому розіщувалася синагога Тверського. Згодом, у радянські часи, тут розміщувалися школа, потім бюджетні установи, а за часів незалежності України тут функціонувало відділення банку, і після банкрутства банку майно будівлі було продане на аукціоні.
Нині будівля належить ПП «Ключ 8», заснованому та очолюваному Таїсією Кононенко.
Реконструкція будівлі дозволить створити торгово-офісну споруду, що буде заввишки до 14 метрів. Але будівельні роботи не розпочнуться, доки не буде отримано відповідний дозвіл на згода органу охорони культурної спадщини.
У Черкасах існують лише три будівлі, де колись знаходилися синагоги, одна з них — на бульварі Шевченка (синагога Тверського). Будівля збереглася, але перебуває у аварійному стані і зачинена. Ймовірно, що в будинку сталася пожежа, і після цього будівля перестала існувати як синагога, а 18 Сувоїв Тори з синагоги Тверського були передані в синагогу Скловського.