На Вінниччині вшанували пам’ять жертв Голокосту та українців, що рятували євреїв
![Голокост, Вінницька область](/assets/cache_image/img2024/May/442480548_3778658352454761_2360061669982004626_n_900x0_471.jpg)
З нагоди Дня пам'яті українців, які рятували євреїв у роки Другої світової війни, у Джулинській громаді (Вінницька область) вшанували Праведників народів світу та поклали квіти до місць поховань у Тернівці, Тирлівці та Джулинці, де відбувалися масові розстріли євреїв.
Голова громади Петро Швець, перший заступник Ніна Кравець, староста Тернівки Олег Комайгородський разом із працівниками освіти та культури відвідали трагічні місця у Тернівському лісі, де було розстріляно 2400 єврейських жінок, чоловіків та дітей. Вони загинули від рук нацистів 27 травня 1942 року та 2 квітня 1943-го.
Вчитель історії Тернівської гімназії Людмила Леонтіївна Пугач розповіла про жахливу історію того часу, яку разом з учнями досліджувала та зберігає і нині.
Також відвідали пам'ятний знак на околиці Джулинського лісу. Хвилиною мовчання та покладанням квітів вшанували пам’ять українців, які рятували євреїв від нацистських переслідувань під час Голокосту.
У закладах освіти, культури та бібліотеках громади відбулися інформаційні години, оформили тематичні викладки. А освітяни Тирлівки та Тернівки разом із працівниками галузі культури вшанували пам'ять євреїв-земляків на місцях їх вічного спочинку.
Нині у бібліотеках та школах Джулинській громади здійснюють дослідження та збирають спогади людей, які пам'ятають ті важкі часи.
Почесне звання «Праведник народів світу» було присвоєно і землякамцієї громади:
- Михайлу Мартинюку із селаБерезівки,
- Домні Шикетовій з села Тернівки,
- Оксані Герасимчук, Надії Гуцол, Іллі Ковбасюку, Килині Ковбасюк, Опанасу Ковбасюку, Дмитру Медвечуку, Ользі Недобійчук (Герасимчук), Ганні Шамрай, Ользі Яремчук із села Тирлівки,
- Михайлу Василюку з села Чернятки,
- Івану Закревському із Джулинки.
Подпишитесь на рассылку
Получайте самые важные еврейские новости каждую неделю