Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Общество18 Июня 2024, 20:05

Найстаріший довгожитель США та найстарший єврей у світі помер у віці 110 років

Моррі Маркофф
Фото morriemarkoff.wordpress.com

Житель Лос-Анджелеса Моррі Маркофф, який вважався найстарішим чоловіком у США, помер у віці 110 років.

Попередня володарка титулу найстарішого єврея у світі Перл Берг померла у віці 114 років у лютому у своєму будинку в Лос-Анджелесі.

Своє довге життя Моррі пояснював регулярними прогулянками (він і його дружина до 90 років гуляли пішки не менше 5 км на день), простим харчуванням та абсолютною відмовою від алкоголю, а також води із пластикових пляшок, яку він вважав «отрутою», за словами його дочки Джудіт Маркофф Хансен.

Моррі Маркофф народився у Нью-Йорку 11 січня 1914 року, за шість місяців до початку Першої світової війни.

Моррі Маркофф

Люди, які доживають до 110 років і більше, вважаються «довгожителями». Група геронтологічних досліджень налічує понад 150 таких людей у ​​всьому світі.

Маркофф залишався найстарішим з довготривалих мешканців в Америці після смерті Френсіса Зуена в січні у віці 113 років.

Його дочка розповіла, що коли він дізнався, що знаходиться на вершині списку, «він просто посміхнувся і сказав: «Ну, хтось же має бути там». 

Моррі Маркофф відрізнявся не лише своїм довгим життям, а й міцним психічним здоров'ям. За даними ЗМІ, він щодня читав газету Los Angeles Times, а потім розповідав про світові події у своєму блозі.

Після смерті довгожителя його мозок пожертвували науці родичами для дослідження «суперстаріння», тому що гострота його розуму в такому похилому віці робить його мозок цінним для науки.

Маркофф народився у багатоквартирному будинку у Східному Гарлемі (штат Нью-Йорк) у сім'ї єврейських іммігрантів з Росії Макса та Роуз Маркофф. Моррі пережив епідемію іспанського грипу 1918 року, яка забрала життя одного з його братів. 

Наприкінці 1930-х років Маркофф переїхав до Лос-Анджелеса, щоб працювати в компанії з виробництва пилососів. Його дівчина Бетті Голдмінц приїхала до нього із Нью-Йорка. Вони одружилися 4 листопада 1938 року, і їхній шлюб тривав 81 рік до її смерті у 2019 році.

1943 року він працював слюсарем на оборонному підприємстві з виготовлення артилерійських снарядів. Після війни він разом із партнером відкрив у Лос-Анджелесі низку підприємств з виробництва дрібної побутової техніки.

Вже в зрілому віці у нього з'явилося нове хобі – 1960 року Маркофф почав займатися скульптурою. Це захоплення він виявив, ремонтуючи унітаз, коли зрозумів, що зламана арматура нагадує пачку балерини. У віці 100 років він провів свою першу галерейну виставку у Лос-Анджелесі.

Цдака — основа мира

Пожертвуйте на деятельность

Объединённой еврейской

общины Украины

Поддержать