Посол Ізраїлю вручив посвідчення Праведників народів світу онучці Столярчуків
![міхаель бродський, Аліна Зінченко](/assets/cache_image/img2024/January2/421921139_765077845655240_7088091161563059729_n_900x0_7bc.jpg)
Посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський вручив посвідчення про посмертне визнання Праведниками народів світу Володимира та Пауліни Столярчуків їхній онуці, Аліні Зінченко.
У роки нацистської окупації вони врятували від загибелі двох євреїв — Марію Мільман та її сина.
Марія, її чоловік Ілля та їхній син Михайло з 1938 року жили в селі Комсомольське, Вінницької області. На початку війни Ілля був призваний до армії та пішов на фронт, а Марію та Михайла під час окупації схопили нацисти. Коли їх з іншими місцевими євреями повели під конвоєм на страту, місцевий поліцейський почув, що хлопчик із матір'ю розмовляють українською мовою — і з невідомої причини вивів їх із ладу та відпустив додому. Марія прийшла до друзів, Володимира та Пауліни, які потім два місяці приховували її із сином від нацистів, а попутно виправили їм фальшиві документи на прізвище Коваленко. З ними вони змогли пережити Голокост, а потім Ілля повернувся з фронту живим.
Ці сім'ї до сьогодні підтримують стосунки одна з одною.
Раніше JewishNews повідомляли, що після вручення посвідчення нащадкам Праведників народів світу залунала сирена, і церемонія у День пам’яті жертв Голокосту у Києві була перервана.
Україна посідає четверте місце за кількістю Праведників народів світу.