Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Общество26 Июня 2024, 18:53

Рівень антисемітизму в Німеччині зріс на 80% після 7 жовтня — звіт

RIAS, антисемітизм
Фото deutschlandradio.de

Річний звіт про антисемітські інциденти в Німеччині за 2023 рік показав найбільшу кількість антисемітських інцидентів у Німеччині.

У 2023 році Bundesverband RIAS (Федеральна асоціація дослідницьких та інформаційних центрів з антисемітизму) зафіксувала 4782 антисемітські інциденти по всій країні. Це означає збільшення більш ніж 80% проти попереднім роком. У середньому на день фіксувалося 13 антисемітських інцидентів. Теракти ХАМАС в Ізраїлі 7 жовтня 2023 призвели до різкого зростання антисемітських інцидентів у Німеччині.

Значне збільшення числа насильницьких антисемітських інцидентів. Помітно збільшилася кількість насильницьких інцидентів, особливо до кінця року: близько двох третин усіх випадків крайнього насильства, нападів та погроз сталися після 7 жовтня. У Берліні двоє невідомих покинули коктейлі Молотова в єврейському общинному центрі у середині жовтня 2023 року. Через кілька днів у будинок єврейської родини в землі Північний Рейн-Вестфалія були кинуті фаєри. Крім того, після 7 жовтня зросли загрози знищення єврейських установ та окремих осіб.

Антисемітизм впливає повсякденне життя євреїв у Німеччині. Після терактів ХАМАС різко зросла кількість антисемітських інцидентів: лише з 7 жовтня по кінець року бюро звітів RIAS було поінформовано про 2787 антисемітських інцидентів. Це означає, що за майже три місяці після 7 жовтня RIAS задокументував більше інцидентів, ніж за попередній рік. Євреї все частіше стикалися з антисемітизмом у своєму безпосередньому оточенні: на роботі, у навчальних закладах та на платформах соціальних мереж. Небезпека для євреїв об'єктивно зросла з 7 жовтня. Єврейське життя в Німеччині тепер ще більш обмежене, ніж раніше.

Антиізраїльський активізм особливо помітний. У 2023 році більшість інцидентів, які можна було б віднести до антиізраїльського активізму, були пов'язані з політичним контекстом антиізраїльського активізму. Це було особливо очевидним на антисемітських зборах. Неприйняття єврейської держави мобілізувало різні політичні спектри. У цьому контексті Голокост часто релятивізувався чи заперечувався. Наприклад, на зборах у Дюссельдорфі на початку листопада на плакаті було написано: «Дорогі сіоністи, припиніть робити те, що з вами робили у Другій світовій війні!».

Основні права розповсюджуються на всіх, включаючи євреїв. Ми бачимо загрозу цьому принципу з 7 жовтня 2023 року. У всіх сферах життя євреї зазнають переслідувань, погроз та нападів. З 7 жовтня погрози відкритому єврейському життю стали гострішими. Безпрецедентне зростання антисемітських інцидентів слід сприймати як тривожний сигнал: держава відповідає за те, щоб євреї могли безпечно брати участь у цивільному житті. І останнє, але не менш важливе: ми всі маємо покласти край нормалізації антисемітизму.

Бенджамін Стейніц

Керуючий директор Федеральної асоціації RIAS e. B.

 

Антисемітські масові вбивства та терористичні атаки в Ізраїлі мотивують людей у ​​Німеччині до антисемітської поведінки. Багато відомих антисемітських стереотипів були оновлені та застосовані до різанини Хамасу та війни в Ізраїлі та секторі Газа. Таким чином, насильство проти євреїв виправдовувалося, спрощувалося чи заперечувалося. Антисемітизм формує повсякденне життя євреїв, змушуючи багатьох приховувати свою єврейську ідентичність. Ця ситуація викликає тривогу та неприйнятна.

Б'янка Лой

Співавторка та наукова співробітниця Bundesverband RIAS e. В.

 

Численні заходи, вжиті для придушення антиєврейського насильства, показують, що федеральний уряд приділяє першочергову увагу розгулу антисемітизму з 7 жовтня 2023 року. Ми продовжимо нашу невпинну боротьбу з ненавистю до євреїв доти, доки не з'явиться щорічний звіт RIAS, в якому практично не буде або взагалі не буде зафіксовано жодних антисемітських інцидентів.

Фелікс Кляйн

Уповноважений федерального уряду з питань єврейського життя у Німеччині та боротьби з антисемітизмом

 

Ворожність, напади та почуття постійної загрози є реальністю для багатьох євреїв. Багато хто також стурбований тим, чи можливе в майбутньому вільне та безпечне життя євреїв у Німеччині. Життя єврейської громади може відбуватися лише за умов максимальної безпеки. Антисемітська ідеологія тягнеться від вкрай лівих до вкрай правих і до середини суспільства. Тільки якщо ми назвемо це з ясністю, ми зможемо з цим боротися. Робота RIAS робить важливий внесок у це.

Даніель Ботманн

Керуючий директор Центральної ради євреїв Німеччини

 

Одразу після нападу на Ізраїль 7 жовтня 2023 року в Німеччині пройшли численні антисіоністські (і антисемітські) збори, демонстрації та заклики до насильства проти євреїв та єврейських установ. Євреї, які звертаються до OFEK, описують глибокі зміни, які цей напад приніс у їхнє життя тут, у Німеччині. Замість солідарності зростає кількість антисемітських інцидентів та злочинів. Захоплені аудиторії, антисемітські графіті, словесні та навіть фізичні образи стали частиною повсякденного життя єврейських студентів. Таким чином, єврейська (та ізраїльська) спадщина, мова та видимі єврейські символи стали загрозою безпеці. Траур і біль, поряд з побоюваннями щодо подальшої ескалації, посилюються антисемітською атмосферою та відсутністю захисту. Річний звіт Федеральної асоціації RIAS наголошує на важливості погляду постраждалих і вказує на гостру необхідність розширення стійких структур для захисту, консультування та профілактики.

Марина Черновська

Керуюча директорка OFEK eV Консультування та підтримка після антисемітських інцидентів

Подпишитесь на рассылку

Получайте самые важные еврейские новости каждую неделю