Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Общество29 Марта 2024, 10:01

Рабини брацлавського хасидизму звернулися до Черкаської ВЦА та міської ради Умані з метою врятувати єврейське кладовище від забудови

До редакції JewishNews надійшов лист від імені найбільшої єшиви брацлавських хасидів «Єшиват Хасідей Бреслев ор Ханілам» (Yeshivath Chasidei Breslev Or Haneelam), що розташована у Єрусалимі.

У листі, адресованому голові Черкаської обласної державної адміністрації Табурцю Ігорю Івановичу та міському голові міста Умань Плетньовій Ірині Ігорівні, висловлюється глибока стурбованість останніми подіями в Умані, що загрожують знищенням єврейського цвинтаря, де спочиває багато поколінь єврейської громади Умані та цадик раббі Нахман.

Йдеться про намір Уманської міської влади затвердити історико-архітектурний опорний план міста без включення до нього охоронних зон пам’ятки культури Могила цадика Нахмана та кладовища, що призведе до остаточного знищення старовинного цвинтаря, на якому спочивають тисячі невинних жертв різанини гайдамаків.

Рабини, що підписали лист, звернулися із проханням вжити всіх необхідних заходів, щоб забезпечити повагу до покійних та захистити могили від знищення. Також вони посилаються на чинне законодавство України та наказ Черкаської обладміністрації №41 від 9 квітня 2021 року, який має бути відображений в історико-архітектурному плані охоронних зон пам’ятки культури Могила цадика Нахмана в Умані.

Лист підписали:

  • рабин Шехтер, Єрусалим (Ізраїль), рабин найбільшої громади брацлавських хасидів, вважається однією з найавторитетніших громад брацлавського хасидизму;
  • рабин Кремер — бет Шемеш (Ізраїль), наступна за величиною громада брацлавських хасидів;
  • рабин Шапіро — брацлавський рабин, Єрусалим (Ізраїль);
  • Рабин Аншен, синагога у Єрусалимі (Ізраїль).

єврейське кладовище, Умань

Цдака — основа мира

Пожертвуйте на деятельность

Объединённой еврейской

общины Украины

Поддержать