Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Общество26 Июня 2024, 11:46

Сплеск антисемітизму пробудив у євреїв США інтерес до свого коріння — опитування

євреї, сша, ізраїль
Ілюстраційне фото timesofisrael.com

Згідно з опитуванням Федерації єврейських громад США, з початку бойових дій в Ізраїлі та подальшого сплеску антисемітизму серед євреїв Америки спостерігається різке зростання інтересу до єврейства.

Раніше 83% опитаних визначали себе як «трохи», «не дуже» або «зовсім не залучені» до єврейського життя. Після трагічних подій 7 жовтня 43% американських євреїв виявили бажання активніше брати участь у житті єврейської громади. 23% вже зробили перший крок, взявши участь в уроках Тори та відвідуванні синагог з Шабатів або займаючись проізраїльською роз'яснювальною діяльністю.

38% батьків, чиї діти навчаються у світських приватних школах, розглядають можливість переходу до єврейських шкіл. 39% батьків вказали в опитуванні, що через зростання антисемітизму їм доведеться переглянути питання про те, чи відправляти своїх дітей до звичайних літніх таборів. Серед євреїв, які не є членами синагог (за оцінками, вони становлять 64% євреїв США) 37% заявили в опитуванні, що зараз вони готові приєднатися до тієї чи іншої синагоги.

Єврейська молодь віком від 18 до 34 років, на яку припадає 21% зростання інтересу до єврейства, заявили, що стикаються з найбільшим рівнем антисемітизму. 29% цієї вікової групи заявили, що бачили або особисто зазнали антисемітизму, а 82% бачили або стикалися з ним в інтернеті. Для порівняння, близько 20% євреїв старше 35 років стикалися з антисемітизмом особисто і 73% стикалися з ним в інтернеті.

Подпишитесь на рассылку

Получайте самые важные еврейские новости каждую неделю