Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Общество09 Июля 2024, 17:58

У Чернівцях вшанували пам’ять жертв Голокосту біля пам’ятного знаку та у Темплі

село біла, голокост, буковина, рабин Менахем-Мендл Гліцнштейн
Фото Facebook: Center of Jewish Life in Chernivtsi.

Члени єврейської громади Чернівців зібралися на місці розстрілу понад 2000 чернівецьких євреїв у селі Біла, щоби вшанувати пам’ять жервт Голокосту.

До церемонії долучилися представники обласної військової адміністрації Вікторія Заєць та обласної ради Віталій Савкін, почесні гості.

село біла, голокост, буковина

Рабин Чернівців Менахем-Мендл Гліцнштейн промовив поминальну молитву, під час якої скорботно згадували невинно вбитих. Запалили свічки і поклали за єврейським звичаєм камінці.

Продовження заходів відбулося в Темплі (нині кіноконцертна зала «Чернівці»), де Наталя Печонкіна розповіла про місця тих страхіть, а також продемострувала фотографії скромних пам'ятних знаків на місцях трагічних подій, які Асоціація колишніх в'язнів (головою був Йосиф Абрамович Бурсук) встановили на місцях вбивств євреїв. Наталя Печонкіна і Йосиф Абрамович узагальнили і описали ці матеріали в своїй книзі.

чернівці, темпль

У підготовці цієї презентації взяли активну участь відомі чернівецькі дослідники історії міста і краю Олена Пушкова, Ілля Сучеван, а також науковець Сергій Воронцов, який виступив з цікавою розповіддю про Темпль, його трагічну долю, адже Хоральна синагога, якою він був, також постраждала від Голокосту. Дуже живі і цікаві розповіді учасники меморіального заходу почули від Тамари Львівни Шпольської, сучасниці тих буремних часів. У церемонії взяв участь і виступив з промовою почесний закордонний гість — Костянтин Урсу, директор Національного музею Буковинського Голокосту «Сірет» (Румунія).

Голова правління Єврейської громади Чернівецької області Леонід Мільман звернувся до учасників та подякував організаторам. І на завершення, в скорботній тиші залу Темплю знов пролунала поминальна молитва.

Леонід Мільман

Багато років початок липня у Чернівецькій єврейській громаді ознаменовується меморіальними заходами, присвяченими жахливим подіям, що відбувались в 1941 році, коли нацистські загарбники окупували Буковину. В усіх населених пунктах нацисти та їхні поплічники вбивали євреїв: жінок, дітей, чоловіків, літніх людей, незалежно від статі, віку, статусу — вбивали невинних тільки з однієї причини: вони були євреями. Їх навіть не ховали, прах нещасних спочиває в ярах, скотомогильниках, канавах. На цих місцях були встановлені пам’ятні знаки.

Подпишитесь на рассылку

Получайте самые важные еврейские новости каждую неделю