Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Общество21 Ноября 2023, 17:45

У Чернігові вшанували пам’ять євреїв, розстріляних 82 роки тому — ФОТО

Чернігів, Голокост, Березовий Рів
Фото Facebook: БЕФ "Хэсэд Эстер" г. Чернигов

Єврейська громада Чернігова та небайдужі містяни зібралися в урочищі Березовий Рів, аби вшанувати пам'ять євреїв, що були розстріляні тут німецько-фашистськими загарбниками 82 роки тому.

Співорганізаторами меморіального заходу стали Чернігівська міська єврейська громада та Управління культури і туризму Чернігівської міської ради.

Чернігів, Голокост, Березовий Рів

У заході також взяли участь керівництво Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації та представники багатьох закладів культури міста: бібліотек, музеїв, Школи мистецтв, курсанти Пенітенціарної академії України тощо, а також представники ЗМІ.

Чернігів, Голокост, Березовий Рів

До присутніх звернулися голова Чернігівської міської єврейської громади Олександр Чеван, в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако, представник Українського інституту національної пам'яті Сергій Бутко, а також Григорій Голубов — активіст єврейської громади та член Асоціації євреїв — колишніх в'язнів гетто та концтаборів.

Вони говорили про уроки Голокосту та недопустимість ксенофобії, антисемітизму та геноциду у сьогоднішньому світі, проводили історичні паралелі між кривавою практикою німецького фашизму та нинішніми діями російських окупантів в Україні, а також висловлювали підтримку народу Ізраїлю, що фактично пережив «другий Голокост» під час кривавої терористичної атаки 7 жовтня 2023 року.

Чернігів, Голокост, Березовий Рів

Молитву за перемогу Ізраїля та України, а також поминальну молитву за загиблими прочитав Давид Роговий та представники Юдейської релігійної громади Чернігова.

Присутні вшанували пам'ять жертв Голокосту хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам'ятника.

Чернігів, Голокост, Березовий Рів

Цдака — основа мира

Пожертвуйте на деятельность

Объединённой еврейской

общины Украины

Поддержать