Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Общество20 Ноября 2023, 13:43

У єврейському музеї Дніпра розповіли про два унікальні амулети з Лодзінського гетто

гетто, лодзь, зірка давида, хамса, амулет
Фото djc.com.ua

Нещодавно музей «Пам’ять єврейського народа та Голокост в Україні», що розташований у міста Дніпро, святкували 11-річний ювілей.

Як повідомляли JewishNews раніше, до цього свята було підготовлено спеціальну програму з екскурсіями та призами. Також  у межах цієї програми експозиція поповнилася 11 новими предметами.

Науковці музею підготували опис двох з них: два медальйони з Лодзінського гетто, які мають форму Зірки Давида та відкритої долоні — хамси. Про це розповіли на сайті Єврейської громади Дніпра.


Читайте також: Єврейський годинник з «Титаніку» продали з аукціону за 120 000 доларів


Експонати передала до музею Ганна Нечпал з міста Каховка Херсонської області. Вона цікавиться історією та придбала ці предмети, побачивши їх на сторінці приватного антиквара.

Предмети було знайдено під час ремонту будинку, який колись знаходився саме на території гетто. На медальйонах викарбовано напис: «Getto Lodsch». І рік — 1943.

Жінка сказала, що їх викупила з метою передати спеціалізованому музею — як пам’ять про тих людей, які пережили війну і які не дожили до Перемоги. Вона вважає, що подібні речі не мають бути у когось вдома, в приватних колекція тощо.

Подпишитесь на рассылку

Получайте самые важные еврейские новости каждую неделю