У Самгородку провели церемонію пам’яті жертв Голокосту — ФОТО
![самгородок, голокост](/assets/cache_image/img2024/June/IMG_20240606_103905_210 (2)_900x0_92c.jpg)
Самгородоцька громада (Вінницька область) вшанувала пам'ять жертв трагедії масового розстрілу євреїв у Самгородку.
4 червня 1942 року у полі біля Самгородка німецькими та угорськими окупантами було розстріляно щонайменше 500 євреїв, половина з них були діти. Таким чином знищили цілу єврейську громаду. Тут було вбито також 15 радянських військовополонених. На місці масового розстрілу встановлено обеліск убитим євреям Самгородоцької громади.
Поряд з меморіалами, встановленими на цьому місці, присутні говорили про ці трагічні події, що неможливо стерти зі сторінок історії.
Говорили й про те, що трагедія нацистського терору під час Другої світової війни мала стати пересторогою людству, але не стала, і тепер історія повторюється.
Історія на жаль, повторюється. Сьогодні знову в самому центрі Європи відбувається геноцид українців, тільки замість гітлерівців український народ нищать рашисти. Так само ворог не визнає нашого права як нації на самовизначення й вільне життя.
Враховуючи це, учасники церемонії дійшли думки, що вшанування пам’яті жертв Голокосту допоможе наступним поколінням зберегти пам’ять про цю трагедію та не допустити у майбутньому актів геноциду.
Подпишитесь на рассылку
Получайте самые важные еврейские новости каждую неделю