Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Общество08 Июля 2024, 12:19

У синагозі Мукачева годують кошерними гарячими обідами переселенців

Мордехай Ройзер
Скриншот Facebook: М-Студіо

Крім Мукачева, Мордехай Ройзер відкрив благодійні їдальні для підтримки українців у трьох інших областях України
Синагога Мукачева (Закарпатська область) годує потребуючих підтримки під час війни гарячими обідами.

Мордехай Ройзер родом з Ізраїлю, що зараз проживає у Мукачеві, працює у синагозі у місті над Латорицею та зумів перетворити її на місце допомоги українцям, що постраждали від війни. Колись чоловік відчув на собі бідність та не мав можливості прогодувати власну багатодітну родину. Тоді він вирішив, що буде намагатися допомогти тим людям, що найбільше у потребі. Пан Мордехай зізнається, разом з українцями боляче переживає події в країні.

Разом з паном Мордихаєм на кухні порається пані Наталя. Жінка родом з Умані, та через війну була змушена покинути рідне місто. На Закарпатті не могла сидіти склавши руки, тому прийшла до синагоги, де працює на благо потребуючих.

Три рази на тиждень готує страви для переселених українців. Навіть в Україні благодійник зберігає рідні єврейські традиції — готує страви лише з кошерного м’яса. Привозить дороговартісний продукт з батьківщини. Майже щомісяця пан Мордехай долає 100 кілометрів, аби привести до свого нового дому м’ясо. Найбільше переселенці полюбляють страви з риби та овочів. Та більш за все, зізнається пані Наталя, чекають хліб, який на кухні синагоги печуть власноруч.

Годують потребуючих у синагозі 4 рази на тиждень. Обід складається з двох страв, які з любов’ю для українців готують кухарі та волонтери. Відвідувачі зізнаються, пан Мордехай та його команда за два роки стали для них рідними, а страви, що тут подають, надзвичайно смачні. Аналогічні заклади пан Мордехай відкрив у Чернігівській, Львівській та Івано-Франківській області. В майбутньому чоловік працюватиме над відкриттям їдалень на Херсонщині та Запоріжжі, аби підтримати не лише цивільних, а й захисників України.

Цдака — основа мира

Пожертвуйте на деятельность

Объединённой еврейской

общины Украины

Поддержать