Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Общество20 Ноября 2023, 18:24

В Естонії пошкодили меморіальну табличку на будівлі колишньої синагоги

Тартуська синагога, свастика
Антисемітський вандалізм на меморіальній дошці Тартуської синагоги / Фото postimees.ee

У неділю вранці представники Тартуської єврейської громади виявили, що меморіальну табличку на будівлі колишньої Тартуської синагоги на вулиці Туру, встановлену цього року, зіпсовано.

На зворотному боці були написані свастика та число 88, яке в неонацистських рухах вважається числовим закодованим виразом нацистського вітання «Хайль Гітлер».

На думку Естонської єврейської громади, цей випадок слід розглядати в контексті зростаючого антисемітизмупо всьому світі.

Тартуська синагога була побудована балтійським німецьким архітектором і гордістю Тартуської єврейської громади, була пошкоджена під час нацистської окупації і зникла з міського пейзажу за наказом радянської влади.

Голова Естонської єврейської громади Алла Якобсон заявила, що подібні Голокосту дії терористичної організації ХАМАС в Ізраїлі та заяви прихильників цього терору в Естонії також надали місцевим неонацистам сміливості для того, щоб показати своє справжнє обличчя.

Вона закликала естонські силові структури та правоохоронні органи, які сповіщені про цю подію, відреагувати і зробити все можливе, щоб упіймати злочинців. Впровадження в Естонії ідеології неонацизму та антисемітизму становить загрозу не тільки для євреїв, але й для всього суспільства, оскільки пропагує екстремізм та тероризм.

Цдака — основа мира

Пожертвуйте на деятельность

Объединённой еврейской

общины Украины

Поддержать