Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Общество07 Ноября 2023, 17:51

В Одесі знову захоплюють та паплюжать кладовище

друге єврейське кладовище, одеса
Фото Telegram: ОЄОУ | ОЕОУ | UJCU

Вдруге за осінь 2023 року Друге єврейське кладовище в Одесі піддається оскверненню.

Про це сьогодні, 7 листопада, повідомила Об’єднана єврейська община України у Telegram.

На початку жовтня JewishNews повідомляли про те, що через кладовище намагалися прокласти водогін, що привело до осквернення поховань.

Цього разу мова йде про іншу частину кладовища, котра радянською владою була відведена під автостоянку.

З відкритих джерел відомо, що декілька років тому землю придбала компанія, пов'язана з одним із забудовників. Нещодавно компанія отримала відвід території рішенням Одеської міської ради. При цьому, тримач землі замовляв дослідження території таким способом, що міг спричинити осквернення поховань. Місцева ініціативна група повідомляє, що сьогодні там було знайдено кістки, активісти викликали поліцію. Також на цій території було знайдено надгробок 1908 року.

Таким чином, існує пряма загроза зміненню призначення землі та її майбутньої забудови, що призведе до масового осквернення поховань Другого єврейського кладовища в Одесі.

Представник юридичної особи — власника землі повідомляв, що за результатами дослідження начебто поховання відсутні. Однак, на цій території за старими мапами чітко позначене кладовище, як і територією кладовища це називалося в злочинному рішенні радянської влади про відвід земли кладовища для автостоянки.

Подпишитесь на рассылку

Получайте самые важные еврейские новости каждую неделю