Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Общество16 Ноября 2023, 12:55

Вдруге за 2 місяці підпалена єдина синагога столиці Вірменії

синагога, єреван, підпал
Зловмисники фільмували підпал синагоги / Скриншот Teleram:

Єдина синагога столиці Вірменії Єревана «Мордехай Наві», на яку в жовтні напали радикали, знову була атакована.

Цього разу злочинці підпалили молитовний будинок та опублікували відео з підпалом в азербайджанських пабликах.

Головний рабин країни Гершон-Меїр Бурштейн заявив, що спроба підпалу синагоги у Єревані носить не політичний, а постановочний і демонстративний характер, щоб неправдиво звинуватити вірмен в антисемітизмі.

Пізніше Вірменська секретна армія визволення Вірменії (ASALA) взяла на себе відповідальність за новий напад на центр єврейської громади в Іревані.

У заяві з цього приводу наголошується, що напад здійснено «на знак солідарності з палестинським та ліванським рухами опору сіонізму». Крім того, наголошується, що «в Єревані та інших містах Вірменії» розклеєні листівки вірменською мовою з емблемами історичної AСАЛА, ХАМАСу та Хізбалли з підписом: «У нас спільний ворог».

У ніч же проти 4 жовтня зловмисники розбили вікна будівлі, облили стіни фарбою і кинули в синагогу пляшку із запальною сумішшю.

Відповідальність за напад розділили відразу два екстремістські угруповання: «Вірменська секретна армія визволення Вірменії» (ASALA) та «Молоді борці за свободу Вірменії» (YFFA).

Слід зазначити, що на пострадянському просторі найсильніші антисемітські настрої спостерігаються саме у Вірменії. У 2018 році серед країн Центральної та Східної Європи жителі Вірменії виявилися найнетолерантнішими щодо євреїв, про що свідчили результати соціологічного дослідження американської неурядової організації Pew Research Center (PRC).

Подпишитесь на рассылку

Получайте самые важные еврейские новости каждую неделю