Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Общество09 Ноября 2023, 14:36

Запущено перший в історії VR-проєкт, що переносить глядачів у «Кришталеву ніч»

Шарлотта Кноблох
Шарлотта Кноблох на тлі спогадів та фотографій з "Кришталевої ночі" / Фото надане JewishNews Клеймс Конференс

Клеймс Конференс, Фонд Шоа Університету Південної Каліфорнії, Мета, ЮНЕСКО та Всесвітній єврейський конгрес оголошують про запуск першого в історії VR-проєкту, який переносить глядачів у переломну подію в історії Голокосту.

кришталева ніч
Фото надане JewishNews Клеймс Конференс

У проєкті віртуальної реальності доктор Шарлотта Кноблох, яка пережила Голокост, ділиться спогадами на тлі історичних кадрів та ілюстрацій, що дають користувачам глибоке розуміння того, що відбувалося до, під час та після «Кришталевої ночі» — «Ночі розбитих вітрин».

Шарлотта Кноблох
Шарлотта Кноблох бачила події «Кришталевої ночі» на власні очі /  Фото надане JewishNews Клеймс Конференс

Клеймс Конференс оголосила про розробку нового проєкту у сфері віртуальної реальності, який покаже історію «Кришталевої ночі» очима Шарлотти Кноблох, яка пережила Голокост.

кришталева ніч
Фото надане JewishNews Клеймс Конференс

За участі віртуальної реальності Кноблох поділиться своїми спогадами про моменти до, під час і після цієї переломної події в історії, коли 30 000 євреїв були насильно відправлені до концентраційних таборів. Це був перший масовий арешт євреїв на основі лише релігійної приналежності.

Кришталева ніч була критичним моментом, коли антисемітська нацистська пропаганда та антисемітизм перетворилися зі слів ненависті на фізичне насильство проти євреїв. Цей VR-проект поєднує передові технології і таку необхідну освіту про Голокост. Ця важлива співпраця відкриває нові можливості в освіті в галузі Голокосту — за допомогою емоційного занурення, поринути вглиб історії Голокосту так, як це ніколи раніше не було можливим.

Гідеон Тейлор

Президент Клеймс Конференс

У співпраці з ЮНЕСКО, Meta (материнською компанією Facebook) та Всесвітнім єврейським конгресом (WJC), Клеймс Конференс доручила Фонду Шоа Університету Південної Каліфорнії та компанії XR market pulse створити цю унікальну платформу віртуальної реальності (подивитися промо-відео можна за посиланням (клац)).

Шарлотта Кноблох проводить глядача вулицями свого дитинства в Мюнхені, так само, як вона йшла зі своїм батьком 9 листопада 1938 року. Народившись у 1932 року, вона пам'ятає ці погроми, момент, коли ненависть досягла апогею і перетворилися на акти насильства, коли пересічні громадяни повстали проти своїх давніх сусідів, натовпом заполонивши вулиці, розбиваючи шибки в єврейських будинках і магазинах.

Захоплююча спадщина «Кришталевої ночі» є суворим нагадуванням про глибокі наслідки, які вона мала для єврейського народу, призвівши до найпохмуріших розділів Голокосту.

Враховуючи недавні трагічні події терористичної атаки ХАМАСа 7 жовтня, яка забрала життя понад 1400 євреїв, цей проєкт зараз важливий як ніколи. Занурюючи людей у пережите Шарлоттою Кноблох, ми наголошуємо на необхідності пам'ятати наше минуле і використовувати його як орієнтир для подальшого розвитку, щоби боротися з ненавистю і гарантувати, що подібні жахи ніколи не повторяться.

Рональд С. Лаудер

Президент Всесвітнього єврейського конгресу

У цей історичний момент дуже важливо, щоби ми зробили все, що в наших силах, щоби підвищити рівень освіти про Голокост і передати його майбутнім поколінням. Антисемітизм зростає у всьому світі — він існує сьогодні, як і завжди. Якщо ми не будемо зберігати пам'ять про минуле і просувати уроки Голокосту, вони незабаром будуть забуті, і ми будемо приречені на повторення нашої історії. По мірі того, як ті з нас, хто вижив, передадуть ці інструменти, цю технологію, вони й надалі будуть нашим голосом та нашим свідченням.

Шарлотта Кноблох

Проєкт включатиме реальні кадри і фотографії «Кришталевої ночі» в поєднанні з моментами, які Кноблох і її сім'я пережили до, під час і після Кришталевої ночі, в захоплюючій, інтерактивній і віртуальній обстановці, що дозволить користувачеві співпереживати спогадам Кноблох, а також ставити запитання та отримувати відповіді про «Кришталеву ніч», родину Кноблох та Голокост. Повна версія та супутні освітні матеріали будуть випущені у 2024 році.

Швидко наближається час, коли ми втратимо свідчення з перших рук, подібних до свідчень Шарлотти, оскільки покоління тих, хто пережив Голокост, йде. Вкрай важливо знайти інноваційні способи збирання та обміну їхнім досвідом, щоби майбутні покоління могли почути та зрозуміти найважливіший урок Голокосту. Ті, хто пережив Голокост, часто запитують мене: «Хто буде пам'ятати, що трапилося з усіма нами, коли ми підемо?» Завдяки цим новим можливостям віртуальної реальності майбутні покоління зможуть отримати доступ до цих свідчень і пережити уроки Голокосту так, як ми досі навіть не могли собі уявити.

Грег Шнайдер

Виконавчий віце-президент Клеймс Конференс

Партнерство та відданість історичним даним гарантують збереження пам'яті про Голокост.

Фонд Університету Південної Каліфорнії має честь співпрацювати з Комісією з матеріальних позовів євреїв проти Німеччини (Клеймс Конференс) у цьому передовому іммерсивному проєкті. Технологічні інновації та співробітництво необхідні для збереження справжнього досвіду та голосів Голокосту, а також для пошани бажання тих, хто вижив, передати цю пам'ять майбутнім поколінням.

Доктор Роберт Дж. Вільямс

Виконавчий директор Фонду Шоа Університету Південної Каліфорнії, кафедри ЮНЕСКО з освіти в галузі геноциду, радник Міжнародного альянсу пам'яті Голокосту

У світі, де пам'ять про жахітність «Кришталевої ночі» перебуває під загрозою зникнення з часом, технології є нашим вірним союзником у збереженні голосів тих, хто пережив Голокост. Відзначаючи 85-ті роковини жахливих подій 9 листопада 1938 року, ми вітаємо Клеймс Конференс з реалізацією VR-проєкту «Кришталева ніч». Мета вірить у XR-технологію як у життєво важливий інструмент освіти і, у цьому контексті, у можливість майбутнім поколінням стати свідками минулого та взяти на себе відповідальність запобігти подібній темряві у теперішньому.

Джордана Катлер

Директор з державної політики Ізраїлю та єврейської діаспори в «Мета»

Листопадові погроми розкрили справжню природу нацистської антисемітської політики. Для багатьох це стало початком кінця. Голоси, подібні до голосу Шарлотти Кноблох, нагадують нам про наш обов'язок пам'ятати, вивчати і поширювати інформацію про Голокост, щоб він ніколи не був забутий. ЮНЕСКО підтримує цю важливу ініціативу та інноваційне використання технологій для збереження та піднесення голосу тих, хто пережив Голокост, який завжди повинен залишатися частиною нашої колективної пам'яті.

Стефанія Джанніні

Помічник генерального директора ЮНЕСКО з питань освіти

Цдака — основа мира

Пожертвуйте на деятельность

Объединённой еврейской

общины Украины

Поддержать