Німецький аукціонний дім «Felzmann» у Дюссельдорфі скасував заплановані на понеділок торги, під час яких мали продати сотні особистих предметів жертв Голокосту.
Серед лотів були жовті Зірки Давида (від 180 євро), 85 сімейних листів польських євреїв (12 000 євро), медичні документи про примусову стерилізацію (400 євро) та матеріали про учасника замаху на Гітлера.
Рішення ухвалили після хвилі обурення з боку тих, хто вижив у Голокост, організацій пам'яті та офіційної Варшави. Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський провів термінові переговори з німецьким колегою Йоганнесом Вадепулом і заявив, що предмети мають бути передані до Державного музею Аушвіц-Біркенау, а не ставати «комерційним товаром».
Міжнародний Освенцимський комітет назвав спробу продажу таких речей цинічною і ганебною. Голова March of the Living Israel Ревіталь Якін-Краковскі зазначила, що кожна продана фотографія — це стерта сімейна історія.
Увечері неділі всі спірні лоти зникли з сайту аукціонного дому. Подальша доля артефактів наразі не визначена.