Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти провело засідання Комітету, на якому обрали цьогорічного лауреата премії імені Шолом-Алейхема.
Загалом до Держмистецтв на премію було подано 14 заявок від українських авторів.
Після розгляду всіх робіт Комітет під головуванням Віталія Черноіваненка відкритим голосуванням присудив премію Леоніду Лейдерману за збірку «Кохана вийде» (видавництво «Політехперіодика», 2024).
Також Комітет ухвалив нагородити почесними дипломами ще двох авторів, чиї роботи отримали високу оцінку:
- Володарський Олександр – за п’єсу «Хай вам таки щастить!»;
- Непипенко Тетяна (переклад з їдишу та російської) – за науково-популярне видання «Екзекуція. Збірник уманських без межників».
Премія імені Шолом-Алейхема присуджується письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам за кращі літературно-мистецькі твори, які популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів та сприяють поширенню позитивного іміджу України у світі