Ужгородський університет запускає курси з історії Голокосту

павло худіш, ужну

У 2025–2026 навчальному році Ужгородський національний університет (УжНУ) розпочне курси з історії Голокосту в межах програми The Claims Conference University Partnership in Holocaust Studies.

Це третій вищий навчальний заклад в Україні, що долучився до цього міжнародного проєкту.

Лекції для студентів-бакалаврів, магістрів і аспірантів вестиме кандидат історичних наук, доцент кафедри археології, етнології та культурології Павло Худіш.

Курси охоплять три напрями: вступ до історії Голокосту, «Голокост від куль» на території України та історію єврейської громади Закарпаття.

Найпопулярнішим серед студентів став курс про Закарпаття, який обрали понад 20 осіб. За методикою реверсивного навчання студенти аналізуватимуть спогади, мемуари та інтерв'ю вцілілих, щоб зрозуміти передумови, перебіг і наслідки Голокосту, а також його вплив на повоєнний світ.

Павло Худіш, який досліджує Голокост понад 10 років, наголосив, що курси зосередяться на особистих історіях, які розкривають складність поведінки людей під час війни — від опору до колабораціонізму. Він підкреслив, що історія Голокосту є частиною історії України, де євреї, роми, військовополонені та інші групи стали жертвами нацизму. Викладач також звернув увагу на зв'язок із сучасними злочинами, зокрема російською агресією в Україні.

Курси мають на меті не лише передати факти, а й навчити студентів критично аналізувати джерела, ставити запитання та розуміти багатогранність історичних подій. УжНУ став важливим осередком для збереження пам'яті про Голокост і виховання історичної свідомості.

Наступна
Image

© Використання матеріалів сайту допускається лише при збереженні інформації про авторство та першоджерело. Вказівка ​​прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на JewishNews.com.ua є обов'язковою. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів не нижче другого абзацу. Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті з посиланням на ІА "УНІАН", не підлягають подальшому відтворенню та/або розповсюдженню в будь-якій формі, крім письмового дозволу агентства.