Катеринослав під фасадами: «Гілель» провів єврейську екскурсію знайомими вулицями Дніпра

євреї, дніпро

У Дніпрі відбулася ще одна подорож у глибину міської пам'яті в рамках освітньо-культурного проєкту «Дніпро єврейський: Пам'ять, Ідентичність, Спільнота» за підтримки Joint Ukraine.

Провідником маршрутом став дослідник історії міста Микола Буланий, який допоміг учасникам поглянути на знайомі локації крізь призму минулого.

євреї, дніпро

Маршрут проліг через, здавалося б, звичні місця — будівлю «Сільпо» біля парку Глоби, торговий центр «Європейка», відділення банку й пошти, а також офіс Єврейського студентського культурного центру «Гілель».

Але цього разу ці точки постали в зовсім іншому світлі — як частини великої єврейської історії Катеринослава.

євреї, дніпро

Учасники екскурсії досліджували старі листівки, згадували видатні імена й події, пов'язані з цими локаціями, дізнавалися про єврейських підприємців, діячів культури та громади, які творили місто. Виявилося, що навіть непримітний фасад може ховати в собі цілий пласт історичної пам'яті.

євреї, дніпро

«Пізнання свого міста через призму єврейської спадщини — це спосіб відчути зв'язок між поколіннями та повернути минуле в живий сучасний контекст», — зазначає директорка ЄСКЦ «Гілель» Альона Колпіна.

Наступна екскурсія в рамках проєкту — вже незабаром. Слідкуйте за анонсами, аби не проґавити можливість відкрити ще одну сторінку з минулого Дніпра.

Наступна
Image

© Використання матеріалів сайту допускається лише при збереженні інформації про авторство та першоджерело. Вказівка ​​прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на JewishNews.com.ua є обов'язковою. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів не нижче другого абзацу. Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті з посиланням на ІА "УНІАН", не підлягають подальшому відтворенню та/або розповсюдженню в будь-якій формі, крім письмового дозволу агентства.