Поддержать проект
menu
Проект Объединённой еврейской общины Украины
Общество28 Марта 2024, 14:51

У Бабиному Яру відкрили виставку «Сатанів: загублений світ давнього єврейського цвинтаря»

«Сатанів: загублений світ давнього єврейського цвинтаря», Бабин Яр
Виставка «Сатанів: загублений світ давнього єврейського цвинтаря» у Бабиному Яру / Фото ОЄОУ

У Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» у Києві відкрилася виставка «Сатанів: загублений світ давнього єврейського цвинтаря».

Автором виставки, підготовленої спільно Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» та Об’єднаною єврейською общиною України, є краєзнавець та історик Дмитро Полюхович.

Експозиція розміщена у виставковому залі Бабиного Яру «Жива пам’ять». Виставка «Сатанів: загублений світ давнього єврейського цвинтаря» вперше експонується у Києві після того, як була презентована у Дніпрі.

«Сатанів: загублений світ давнього єврейського цвинтаря», Бабин Яр

Сатанівський єврейський цвинтар є одним з найстаріших на території України: він налічує понад 3000 надгробків, найдавніші з котрих походять з 1580-х років. Мацеви Східного Поділля мають більш виразну культуру різьбярства, на відміну від інших регіонів України, тому являють собою велику історичну цінність. Виставка занурює глядача у культуру тогочасного єврейського містечка, яка почала зникати із занепадом штетлу і остаточно була знищена нацистами у Голокост.

Церемонію відкриття виставки про єврейський цвинтар Сатанова відвідали сім’ї військовополонених та звільнені з полону військові.

«Сатанів: загублений світ давнього єврейського цвинтаря», Бабин Яр

На другий день оглянути виставку прибули 150 дітей з соціального проєкту «Залізна зміна».

«Сатанів: загублений світ давнього єврейського цвинтаря», Бабин Яр

Ці два дні спікером виставки була кандидат історичних наук, наукова співробітниця Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» Олена Віталіївна Іщенко.

Експозиція буде доступна для відвідування до 21 квітня. Виставковий центр «Жива пам’ять» у Бабиному Яру за адресою: вулиця Юрія Іллєнка, 46А, працює з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 19:00, а у суботу та неділю з 11:00 до 18:00.

Цдака — основа мира

Пожертвуйте на деятельность

Объединённой еврейской

общины Украины

Поддержать